ניתוח קטרקט

סובלים מקטרקט? הרופא הציע לכם לעבור ניתוח קטרקט?

חששות הן מצב טבעי טרם ביצוע הלך ניתוחי,  והמודעות לתהליך, עשויה לצמצם אותן.

כל מה שאתם צריכים לדעת על הניתוח- במאמר הבא

לפני הניתוח

-ראשית, תקבלו רשימת בדיקות אותן תדרשו לבצע טרם הניתוח. בדיקות אלה הכרחיות וחשובות ואין לוותר עליהם או להקל בהן ראש. כגון: בדיקות דם כלליות, אק"ג ועוד. התייעצו עם הרופא לגבי אופן הניתוח, האם כרוך בהרדמה כללית או שלא, שכן החלטה זו גם משפיעה על רשימת הבדיקות הנדרשות טרם הניתוח.

-במידה והנכם נוטלים תרופות, המשיכו לקחתם, אף ביום ההליך הניתוחי, אלא אם כן הרופא שלכם יחליט שלא. 

-היגיינת העיניים חשובה ביותר, ואי הקפדה עליה ביום הניתוח עלול להביא למצב זיהומי. על כן, איפור עיינים ביום זה- אסור.

-במידה והרופא ממליץ על הרדמה אזורית בלבד, אין בעיה לאכול ארוחה בבוקר הניתוח, אך אם הינו מתבצע בהרדמה מלאה, עליכם לצום החל מזמן חצות בלילה הקודם לניתוח. אין להגיע עם תכשיטים ושיניים תותבות.

הניתוח

הרופא המנתח יעשה שימוש בלייזר, אשר על ידו ישאב את החומר הממלא את עדשת העין הטבעית והעכורה, וישתיל במקומה עדשה חדשה, נקייה ומלאכותית. 

מספר העדשה המלאכותית תלוי במטרות המטופל, האם הצורך הוא ראייה למרחוק או מקרוב.

זמן הניתוח קצר מאוד ועומד על כ15 דקות בלבד. מרבית המטופלים עוברים את ההליך הניתוחי עם הרדמה מקומית בלבד כך שבמהלכו, הם יכולים להאזין למוזיקה מרגיעה ולהשיב על דברי הרופא המנתח.

בתום הניתוח ולאחר שתנוחו מעט, תוכלו לשוב אל ביתכם יחד תוך שימוש במשקפי שמש וללא חבישות.

מהם סיכויי ההצלחה?

תוצאות ההליך הניתוחי ברוב המקרים נהדרות, תהליך ההחלמה מהיר כך שתחושו עלייה באיכות הראייה במהירות ובאופן משמעות.

הרופא המנתח

תוצאות ניתוח, "לפי הספר", תלויות במרבית המקרים במטופל, ומדוע? כי לבחירת הרופא המנתח השפעה מכרעת על איכות התוצאות ואף על חווית המטופל. העיניים הן איבר רגיש מאוד, וקל וחומר כאשר מדובר בעיניים הסובלות מעכירות. על כן, בחירת רופא מטפל הרבה יותר ממקצועי, היא לא מותרות ואף לא אופציה להתלבטות. 

רופא מנתח שאינו מקצועי דיו עלול להסב לעיניים שלכם נזקים רבים אף כאלה שלא היו טרם הניתוח, ולהביא אתכם למצב שבו תצטרכו אף טיפולים נוספים מלבד ניתוח הקטרקט.

ד"ר ירון פינקלמן הוא מומחה לרפואת עיניים ומנתח המציג ניסיון מעל 25 שנה, שהותיר אלפי לקוחות מרוצים, רגועים ובעיקר- רואים.

You may also like...

דילוג לתוכן