פילינג לפנים

כאן אנו בוחנים 11 דרכים לרפא את פילינג העור על הפנים ולמנוע את הגירוד והאי נוחות הנלווים. הנה מה שאתה צריך לדעת על עור קשקשי, כיצד לזהות ולטפל בו, כמו גם טיפים וטריקים.

המונח "קילוף פנים" עשוי להרחיק אותך לאט

אך טיפול זה יכול לסייע במגוון מצבי עור כגון אקנה, אקזמה, פסוריאזיס, כוויות שמש ואפילו סרטן העור. במילים אחרות, מדובר בטיפול במחלות עור, ולא במצב עור בפני עצמו. עור יבש, יובש בעור או אפילו אקנה הם רק כמה מהבעיות שעלולות לגרום להתקלפות העור בפנים, אז היזהר.

אם פילינג העור נגרם על ידי כל דבר שאינו מחסור בלחות

התייעץ עם מומחה – רופא עור מוסמך. אם יש לך מצב בריאותי בסיסי שגורם לעור על הפנים שלך להתנתק, ייתכן שיהיה עליך להתחיל בטיפול או להתאים את הטיפול הנוכחי למצב זה אם הסימפטומים שלך משתפרים. שוחח עם הרופא אם לעתים קרובות אתה מקלף עור או אם הוא כבר לא מתקלף בגלל זיהום סביבתי שגרם לו.

תלוי במצב הגורם לפילינג בפנים, רופא העור שלך עשוי לרשום תרופות או טיפולים. תלוי בגורם לקילוף העור, היפר קורטיזון וקרמים כגון הידרוקורטיזון יכולים לסייע בהפחתת דלקת ובריפוי העור.

בנזואיל פרוקסיד, הנלחם באקנה וגורם לחיידקים, יכול להוביל לעור יבש ולהפוך את העור לרגיש, אומר לוין. קרמים נגד אקנה המכילים רטינואידים וחומצה סליצילית יכולים גם לגרום לעור יבש, במיוחד אם העור יבש.

מריחת מייק אפ על העור שאתה מסיר תשפיע על יעילות הקליפה שזה עתה קיבלת

בהתאם לאזור הגדול יותר המטופל, ההליך עלול לגרום לאי נוחות בעור, לאדמומיות ולשפשופים, בעוד שתיקון העור נחשב כהעברת החומר מהקילוף. לדברי לוין, ייתכן שייקח לך כמה ימים להשלים את תהליך הפילינג וההחלמה.
בכדי לבדוק מידע בנושא של טיפולי יופי וקוסמטיקה יש לגשת לאתר mikandyuli.co.il

החדשות הטובות הן שישנן מספר דרכים שונות לטיפול בפילינג

אחת מהן מיועדת לעור יבש. מרבית התרופות הביתיות נשענות על מניעה, בעוד שלעיתים תרופות מסורתיות וטיפולי פנים יכולים לרפא עור יבש שכבר קלף. חלק מבעיות העור עשויות לדרוש קרצוף פנים עמוק יותר מאחרות, ולכן חשוב תמיד לבחון את התוצאה שאתה מקווה להשיג. אם יש לך קילוף עור מתמשך או חמור שנגרם על ידי טרטינואין, עדיף לדבר עם הרופא שלך על אפשרויות טיפול חלופיות.

אם אתה רואה מעט פילינג על העור שלך

קלף אותו ברגע שהוא לח, ותוכל להשתמש בקרם לחות כדי להתקלף אותו. כאשר העור מתקלף, זה לא עוזר להתקלף העור, אבל זה עוזר בקילוף כדי שניתן יהיה להשתמש בקרם לחות. אם בדרך כלל יש לך עור שמנוני ומשתמש בקרם לחות קלים בלבד, עליך להשתמש בקרם לחות טוב ועבה בזמן שעורך מחלים לאחר פילינג כימי. לשטוף את הפנים שלך יכול ללחלח עור יבש, אבל לחות חייבת להכיל את השפעות העור. התקלחו במקלחת פושרת, מכיוון שאדים ממים חמים מאוד יכולים לפתוח את נקבוביות הפנים, מה שעלול לייבש את העור ולהחמיר את הפילינג.

יש להימנע מחשיפה לעור שטופל וחום רב מכיוון שהוא עלול לגרום לנפיחות ואדמומיות. יש להימנע מחשיפה לשמש במהלך תהליך הקילוף, וכן להימנע מחשיפה לאור השמש והחום, מכיוון שהיא עלולה לגרום לנפיחות, גירוי או אפילו פריחות.

קליפות עור של טרטינואין יכולות להחמיר אם אתה מבלה זמן רב בשמש

מכיוון שעור הפנים שלך רגיש יותר לאור השמש וסביר להניח שהוא יישרף בעת שימוש בטרטינואין. סארקאר גם מציין שחשוב להרכיב קרם הגנה כשאתה במדרונות, אך אינך רוצה להסתכן בכוויות שמש. העור המקולף החדש, הרגיש יותר לאור שמש וגירוי בעור, מתייבש מהר יותר ונוצר מהר יותר, מגרה את העור וגורם לקילוף העור בפנים.

יתרון נפלא של קילוף כימי

הוא שיש פילינגים כמעט לכל סוג עור. בין אם יש לך עור יבש, שמנוני, רגיש או רגיל, יש פילינג שמטפל בעור שלך. אם אתם סובלים מטיפול מסוים בעור, כמו אקנה, הרי שפילינג יכול לחולל פלאים עבורכם ובעוד מספר ימים העור יהיה בתיקון. כולם יכולים ליהנות מקילוף אם אתה רוצה עור זוהר ומרקם חלק, אומר סרקאר.

דילוג לתוכן